utorok 30. júna 2009

80´s - The Howling


THE HOWLING
USA, 1981, 91 min.
réžia Joe Dante
obsadenie:
Dee Wallace - Karen White
Patrick Macnee - Dr. Wagner
Dennis Dugan - Chris
spoločnosť: AVCO Embasy Pictures

Novinárka Karen spolupracuje s políciou pri dolapení sériového vraha. Po nie práve najkrajšom zážitku s dotyčným mužom prenasledujú Karen nočné mory. Prijme preto ponuku Dr Wagnera aby pár dní pobudla v jeho sanatóriu spolu so svojím manželom. Osadenstvo sanatória sa už od začiatku správa dosť podozrivo a netrvá dlho aby sa tak správal aj Karin manžel. Všetci skrývajú hrozivé tajomstvo. Za svitu mesiaca sa z nich stávajú vlkodlaci.
Nádherne jednoduchý a priamočiari vlkodlačí horor z dielne jedného zo zakladateľov seriálu Tales From The Crypt a stvoriteľa Gremlinov Joa Danteho. Na tú dobu dosť podarené premeny vlkodlakov a pekné masky, v niektorých momentoch tiesnivá atmosféra. Príjemná oddychovka zo začiatku krvavých osemdesiatych.
linky nájdete na:
http://www.katzforums.com/archive/index.php/t-290155.html
titulky:
http://www.titulky.com/The-Howling-90070.htm
p.s. titulky bude nutné na túto verziu troška posunúť.

Stephen King´s Carrie


STEPHEN KING´S CARRIE
USA, 1976, 98 min.
réžia: Brian De Palma
obsadenie:
Sissi Spacek - Carrie White
Piper Laurie - Margaret White
Betty Buckley - Miss Collins
spoločnosť: Redbank Films

Mesiac so Stephenom Kingom nemôžem uzatvoriť inak ako prvým filmom podľa jeho knihy, Carrie. King tento román dokončil v roku 1974 a podieľal sa na filme ako spoluscenárista. Hrdinkou príbehu je nesmelé dievča Carrie Whiteová, ktorá je terčom všelijakých srandičiek od svojich spolužiakov, ale aj od učiteľov. Okrem toho ani doma ju nečaká nič dobré, keďže jej matka je takmer šialená náboženská fanatička. Carrie v sebe začne objavovať nadprirodzené schopnosti a to konkrétne telekinézu, čiže schopnosť rozpohybovať predmety. Príbeh pomaly vrcholí k maturitnému plesu, kde sa tieto Carriene schopnosti prejavia naplno.
Brian De Palma (Nedotknuteľní, Mission Imposible) natočil, podľa mnohích filmových odborníkov doteraz najlepšiu Kingovú adaptáciu. Spočiatku jemný príbeh o nesmelej dospievajúcej žene a všetkými starosťami s tým spojenými sa v poslednej polhodinke mení na narastajúce napätie, z ktorého nemôže vzísť nič dobré. Natočené je to pekne a je vidieť, že Palma má cit pre obrazové vyrozprávanie príbehu. Sissi Spacek za rolu Carrie a rovnako aj Piper Laurie za rolu jej matky boli nominované na oscara. Film Carrie bol taktiež nominovaný na najlepší horor roka.
linky nájdete na:
http://www.freshlap.com/forums/f2/rs-com-carrie-1976-dvdrip-158816/
titulky:
http://www.titulky.com/Carrie-91614.htm

Strašidelne krátke správy 25/2009

ŽEBY NASLEDOVNÍK BLADEA?
Svet je vďaka infekcii plný upírov. Hŕstka ľudí, ktorí sa s týmto faktom nezmierili je ochotná bojovať. Pomôcť im môže aj niekto z tábora upírov, nespokojní so svojím osudom. Za film DAYBREAKERS sú zodpovední bratia Spieregovci, pre ktorých je to druhý snímok v hororovom žánre, prvý bol dosť uletený Undead.


OPATROVATEĽKA V DOME DIABLA
Dej filmu THE HOUSE OF THE DEVIL sa odohráva na začiatku 80tych rokov, keď mladá študentka Samantha dostane prácu opatrovateľky, ktorá sa zhoduje s úplným zatmením mesiaca. Okrem opatrovania ju majitelia domu chcú použiť aj na tajomný diabolský rituál. Režisérom je Ti West, ktorý sa zatiaľ extra nevyznamenal hororom Roost a okrem The House of The Devil plánuje na tento rok pokračovanie Cabin Fever 2.


JAMES BOND V STRAŠIDELNOM DOME
Daniel Craig si od ďalšej Bondovky trochu oddýchne a rozhodol sa pre hororový žáner. Vo filme DREAM HOUSE stvárni muža, ktorý sa aj s rodinou presťahuje z rušného mesta na pokojný vidiek, na zdanlivo pokojný vidiek. V dome, v ktorom sa rozhodne rodina bývať boli jeho pôvodný majitelia zavraždení a rozhodnú sa nových návštevníkov trochu postrašiť.

VRAŽDIACE NOVORODEŇA
V októbri nás čaká premiéra ďalšieho remaku, tentokrát hororu zo 70tych rokov IT´S ALIVE. Pôvodný film natočil Larry Cohen a dej sa bude točiť okolo ženy, ktorá porodí nie obyčajné novorodeňa. V okolí sa začnú diať divné veci, mŕtvy psy , ale aj mŕtvoly ľudí sa začnú objavovať v okolí. Je za nich zodpovedné malé novoreňa ktoré je vlastne monštrom?

pondelok 29. júna 2009

Stephen King´s Storm of The Century / Búrka storočiaSTEPHEN KING´S STORM OF THE CENTURY
USA, 1999, 240 min.
réžia: Craig R. Baxley
obsadenie: Tim Daly - Mike Anderson
Colm Feore - Andre Linoge
Debrah Farentino - Molly Anderson

spoločnosť: Greengras Production, Walt Disney Television

Pobrežie Maine, malé mestečko Little Tall sa pripravuje na snehovú búrku, má to byť búrka akú obyvatelia nezažili za posledných sto rokov. Miestny šerif Mike Anderson však musí riešiť vraždu, ktorú ma na svedomí záhadný muž menom Andre Linoge. Po jeho vzatí do väzby začnú v mestečku vraždy pribúdať. Andre Linoge pozná mená, pozná osudy a na každého z mestečka ma pripravenú kartu, ktorá odkryje jeho temnú stránku. Andre Linoge je totiž diablov posol a do mestečka neprišiel náhodne. A tak sa obyvatelia budú musieť popasovať nielen s blížiacou sa snehovou búrkou.
Scenár špeciálne pre televíziu napísal samotný King a knižná predloha vyšla až po odvysielaní filmu v TV. Hlavnými protagonistami sú aj v tomto príbehu ľudia z malomesta, ktorích niečo spája. Okrem zdĺhavého deja, ktorý je posiaty momentami kedy sa vlečie jedna scéna za druhou, by som tejto minisérií nič nevyčítal . Príbeh je zaujímavý a pán Linoge je uveriteľný diablov posol. Osobne odporúčam dať si pri pozeraní filmu prestávku, na jeden krát to môže dojem z filmu trošku zhoršiť.
linky nájdete na:
http://www.final4ever.com/showthread.php?t=41984
titulky na 3 cd verziu:
http://www.titulky.com/Storm-Of-The-Century-19060.htm

nedeľa 28. júna 2009

TV HOROR SERVIS 29.6. - 5.7. 2009

Začína leto a s ním aj uhorková sezóna, ktorá bude zrejme spojená aj s vysielaním hororových filmov v TV, teda aspoň prvý prázdninový týždeň tomu nasvedčuje. Máme tu podpriemerné až desivo zlé filmy ako THE WISHER a THE TRIPPER, priemernú, ale zato nie zlú FAKULTU o študentoch na jednej škole, ktorí musia čeliť mimozemskej invázií. Mimochodom jeden s prvých filmov Roberta Rodrigueza. Britskú hororovú komédiu IZOLÁCIA/SEVERANCE o tom ako sa teambuilding prmení na krvavý výlet a ducharinu THE MESSENGERS/KLIADBA DOMU SLNEČNÍC. Filmom týždňa sa stáva PITCH BLACK/ČIERNOČIERNA TMA na Prime, sci-fi horor s Vienom Dieselom, ktorý v tom čase ešte iba rozbiehal kariéru a dostal sa, zo zopár ďalšími ľuďmi na prazvláštnu planétu, ktorú čaká temnota a v nej krvilačné beštie.
THE MESSENGERS / KLIADBA DOMU SLNEČNÍC - 2007
FILMBOX EXTRA, streda 1.7. - 00:05
THE WISHER - 2002
FILMBOX EXTRA, štvrtok 2.7. - 23:00
COLD AND DARK - 2005
FILMBOX, štvrtok 2.7. - 02:30
BLACK PITCH / ČIERNOČIERNA TMA - PITCH BLACK - 2000
PRIMA, piatok 3.7. - 20:00
THE TRIPPER - 2006
FILM+, sobota 4.7. - 23:25
FAKULTA - 1998
ČT 1, sobota 4.7. - 01:10

IZOLÁCIA / SEVERANCE - 2006
FILMBOX EXTRA, nedeľa 5.7. - 00:25

Haunting in Conecticut


HAUNTING IN CONECTICUT
USA, 2009, 92 min.
réžia: Peter Cornwell
obsadenie:
Virginia Madsen - Sara Campbell

Kyle Gardner - Matt Campbell
Elias Koteas - Reverend Popescu
spoločnosť : Lionsgate, Gold Circle Films

Kvôli Mattovi, ktorý trpí rakovinou sa jeho rodina presťahuje do nového domu, kde by sa jeho stav mohol zlepšiť. Po nasťahovaní sa začnú diať čudné veci. Matt má vidiny, v ktorých vidí hrozné rituály na mŕtvych. Po čase zisťuje, že v dome bola kedysi márnica, ale to nieje jediné tajomstvo, ktoré dom obsahuje. Keďže rodina jeho halucinácie považuje za spojenie s terapiou a liekmi, ktoré Matt užíva, svoje tajomstvo zverí reverendovi, ktorý tiež trpí rakovinou.
Na začiatku sa zjaví titulok "Podľa skutočnej udalosti", takže by v nás tie hrôzy, ktoré sa vo filme objavia mali aspoň zdvojnásobiť. V každom prípade The Haunting in Conecticut je v tomto roku asi najlepšou ducharinou, hneď po boku Book of Blood. Ľakačiek je toľko, že by vystačili aj na tri horory, aj keď nie všetky sú geniálne , dokonca niektoré z nich niesu ani priemerné. Ten večer keď som tento film pozeral sa tvorcovia trafili do môjho vkusu a dali mi všetko čo som od tohto filmu očakával, takže strašenie v Conecticute, bolo naozaj strašením. Pekný popcornový horor.
linky nájdete na:
http://scenereleases.info/2009/06/the-haunting-in-connecticut-extended-dvdrip-xvid-diamond.html
titulky:
http://www.titulky.com/The-Haunting-in-Connecticut-134341.htm
sobota 27. júna 2009

ROK 2009 - 1. POLROK REKAPITULÁCIA

Prvých šesť mesiacov roka 2009 je za nami, videli sme veľa zaujímavých hororvých počinov , ale na druhej strane aj veľa stupidných blbostí. Nahľadnime teda trocha naspäť aby sme zistili čo bolo dobré a čo zlé. Keďže nových hororov je stále dosť, je čoraz ťažšie orientovať sa v množstve a hlavne v kvalite. Rozhodol som sa preto urobiť malý subjektívny pohľad na prvý polrok tohto roka.


Medzi najlepšie hor
ory prvého polroku by som zaradil francúzkych MARTYRS, nórskych DEAD SNOW, britskú BOOK OF BLOOD a THE CHILDREN, fínsku SAUNU, španielský TIMECRIMES a americký SPLINTER a THE UNINVITED. Priemerom u mňa zostali GRUDGE 3, WALLED IN, BROKEN, MY BLOODY VALENTINE, DYING BREED ale aj dlho komerčne očakávaný FRIDAY THE 13 remake. Ak už sme pri remakoch tak za najlepší doposiaľ v tomto roku považujem QUARANTINE, čo je vlastne prerábka španielského REC. Medzi nízkrozpočtovými horormi sa mi najviac páčil EL RAY DE LA MONTAGNA a asi najlepší film z tohtoročného After Dark Horror Festu PERKINS 14. Na celej čiare u mňa prepadli filmy ako KILLER MOVIE, THE PASSENGERS (to vlastne ani nebol horor), BLED, LAID TO REST, RED SANDS, DEVILS TOMB PLAGUE TOWN, DEAD WOOD, ale aj sľubne vyzerajúci UNBORN, ktorý bol vlastne iba mixom tých lepších častí z iných hororov. Pred nami je však sľubne vyzerajúca hororová budúcnosť, každý týždeň vychádzajú stále nové a nové správičky o pripravovaných novinkách. Pozrime sa teda, čo nás čaká. Okrem pokračovaní už zavedených hororvých značiek ako SAW 6. FINAL DESTINATION 4, REC 2, THE MESSENGERS 2, WRONG TURN 3, THE DESCENT 2 a HALLOWEEN 2, tu máme nejaké remaky NIGHT OF THE DEMONS, THE STEPFATHER, IT´S ALIVE, HOUSE OF USHER, THE CRAZIES, NIGHTMARE ON ELM STREET a potom aj veľmi zaujímavo vyzerajúce (podľa trailerov) španielský PAINTBALL, francúzka THE HORDE, britský DOGHOUSE, THE THAW, THE SPLICE alebo americké PONTYPOOL, ZOMBIELAND, DISTRICT 9, THE BOX, LOVELY BONES, THE CRYPT, ANTICHRIST, GRACE, THE ORPHAN, A PERFEKT GETAWAY, SORORITY ROW alebo temné sci-fi horory typu THE MOON a PANDORUM.Na záver nám hororovým fans, želám veľa dobrých hororových filmov a čo najmenej strašidelného odpadu.


Stephen King - životopis + biografia

Stephen Edwin King (* 21. september 1947, Portland, Maine) je americký spisovateľ hororov. Napísal vyše štyridsať kníh, ktoré sa stali bestsellermi po celom svete. Niektoré diela vydal pod pseudonymom Richard Bachman.
ŽIVOTOPIS:

Narodil sa ako druhý syn Donalda a Nelly Ruth Pillsbury Kingovcov. Po rozchode rodičov ho spolu s jeho starším bratom Davidom vychovávala matka. Časť detstva strávil vo Fort Wayne v Indiane a v Stratforde (Connecticut). Keď mal jedenásť, presťahovali sa naspäť do štátu Maine, konkrétne do Durhamu. Tu dokončil aj základnú školu.

V štúdiu pokračoval na Lisbon Fall High School, ktorú končil v roku 1966, následne na University of Maine v Orono, ktorú končil v roku 1970 odborom angličtina a tvorivé písanie. Chvíľu bol bez stáleho zamestnania, privyrábal si písaním poviedok do pánskych časopisov a výpomocou v miestnej práčovni. V roku 1971 nastúpil na miesto učiteľa na strednej škole v Hampdene. V tom istom roku si zobral za ženu Tabithu Spruce, s ktorou žije dodnes. Majú spolu tri deti: Naomi Rachel, Joa Hilla a Owena Phillipa. V súčasnosti bývajú v Bangore (štát Maine).

Svoju prvú skúsenosť s písaním získal v novinách svojho brata, ktorý mu uverejňoval články o vtedajších televíznych show. Jeho prvé beletrické pokusy boli zo žánru sci-fi (Votrelci z hviezd - The Star Invaders), vydával ich na vlastné náklady. K hororu pričuchol v roku 1959, keď našiel na povale tetinho domu krabice s výtlačkami Lovecrafta, Roberta Blocha a Jacka Finneyho. Prvý honorár dostal v roku 1967 za poviedku Sklenená podlaha (The Glass Floor), uverejnenú v časopise Startling Misery. 12. mája 1973 konečne dosiahol komerčný úspech, práva na jeho prvú knihu Carrie (ktorú údajne Tabitha vytiahla z odpadkového koša) kúpilo vydavateľstvo Doubleday za 400 000 dolárov.

Experimentoval s vydávaním knihy na pokračovanie cez internet (Rastlina - The Plant). Ale projekt nemal veľký úspech, tak ho ukončil. V roku 1999 mal tažkú haváriu - zrazilo ho auto. V súčasnosti dokončuje fantasy ságu Temná veža (The Dark Tower) a šíria sa reči o tom, že jej dokončením by ukončil aj svoju spisovateľskú kariéru.


BIOGRAFIA:
 • 1974 - Carrie
 • 1975 - Salem's Lot (v češtine Prokletí Salemu)
 • 1975 - Rage
 • 1977 - Osvietenie (The Shining)
 • 1978 - The Stand (Vzdor)
 • 1978 - Nočná zmena (Night Shift)
 • 1979 - The Dead Zone (Mŕtva zóna)
 • 1979 - The Long Walk (Dlhý pochod)
 • 1980 - Podpaľačka (Firestarter)
 • 1981 - Cujo
 • 1981 - Roadwork
 • 1982 - The Dark Tower I - The Gunslider (v češtine,2000,Temná věž I - Pistolník)
 • 1982 - Muž na úteku (The Running Man) - ako Richard Bachman
 • 1983 - Pet Sematary (v češtine Hřbitov zviřátek)
 • 1983 - Christine (v češtine Christina)
 • 1984 - Talizman (The Talisman) - spolu s Petrom Straubom
 • 1984 - Kliatba (Thinner) - ako Richard Bachman
 • 1985 - Skeleton Crew (v češtine Hodina děsu, vyšiel iba výber niekoľko poviedok)
 • 1986 - To (It)
 • 1987 - The Eyes of The Dragon (v češtine Dračí oči, tento fantasy príbeh napísal King špeciálne pre svoju dcéru Naomi)
 • 1987 - The Tommyknockers (v češtine Tommyknockeři)
 • 1987 - The Dark Tower II - The Drawning Of The Three ( v češtine ,2000, Temná věž II- Tři Vyvolení)
 • 1989 - The Dark Half ( v češtine, 1997, Temná půle)
 • 1991 - The Dark Tower III -The Waste Lands ( v češtine ,2000, Temná věž III - Pustiny)
 • 1991 - Needful Things (V češtine,1993, Nezbytné věci)
 • 1992 - Geraldova hra (Gerald's Game)
 • 1992 - Dolores Claibornová (Dolores Claiborne)
 • 1994 - Insomnia (v češtine Nespavost)
 • 1997 - The Dark Tower IV - Wizard & Glass ( v češtine,2001, Temná věž IV- Čaroděj a Sklo)
 • 1998 - Vrece kostí (Bag of Bones)
 • 1999 - Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona (The Girl Who Loved Tom Gordon)
 • 2000 - On Writing: A Memoir of the Craft (v češtine O psaní) - autiobiografia
 • 2001 - Dreamcatcher (v češtine Pavučina snů)
 • 2002 - Všetko je možné (Všetko je definitívne) (Everything's Eventual) - zbierka poviedok
 • 2003 - The Dark Tower V - The Wolves Of Calla (v češtine, 2004, Temná věž V - Vlci Z Cally)
 • 2004 - The Dark Tower VI - Song Of Susannah (v češtine ,2005, Temná věž VI - Zpěv Susannah)
 • 2004 - The Dark Tower VII - The Dark Tower
 • 2005 - The Colorado Kid
 • 2006 - Cell
 • 2008 - Duma Key
OFICIÁLNE STRÁNKY:
http://www.stephenking.com/index.html
zdroj:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Stephen_King

Knowing
KNOWING
USA, 2009, 121 min.
réžia: Alex Proyas
obsadenie:
Nicolas Cage - John Koestler
Chandler Canterbury - Caleb Koestler
Rose Byrne - Diana Wayland
spoločnosť: Summit Entertaiment, Mystery Clock Cinema

V jednej škole v roku 1959 je do zeme uložená takzvaná časová kapsula, do ktorej vložia deti svoje kresby o tom ako si predstavujú svet za 50 rokov. To je totiž doba po ktorej bude kapsula znovu otvorená. Na jednej z kresieb sú zobrazené iba čísla, ich autorkou je utiahnuté dievčatko Lucinda. O 50 rokov, keď je časová kapsula znovu otvorená si deti rozoberú kresby a práve tú z číslami dostane do rúk chlapec Caleb. Ten spolu s otcom Johnom(Nicolas Cage), ktorý prednáša na miestnej škole astrológiu bývajú v ústraní v starom dome a smútia za blízkou osobou. John si od smrti manželky, každý večer naleje zopár pohárikov a Calebovi dáva mama dobrú noc skrz natočených videí. Jeden večer objaví John papier popísaný číslami a len tak náhodou zistí, že čísla obsahujú dátumy veľkých katasrof s počtom mŕtvých. Papier prezrádza ďalšie pohromy, John je rozhodnutý vylúštiť Lucindine tajomstvo a vyhľadá jej dcéru. Vylúštenie v sebe skrýva hrozivú skutočnosť, ktorá ohrozuje existenciu celého ľudstva.
Keď som sa dozvedel, že Alex Proyas točí ďalšie sci-fi, horel s nedočkavosťou čo tento génius za kamerou zasa vymyslel. Po jeho filmoch ako DARK CITY alebo JA ROBOT som sa tešil na ďalšie vizuálne orgie a skvelé efekty. V tomto filme je aj jedného aj druhého dostatok. Proyasov cit pre obraz a kameru je jasne poznať. Ak si túto skutočnosť zmiešame zo zaujímavým príbehom a jeho vyústením vychádza nám sci-fi roka.
linky nájdete na:
http://www.filedownloadfull.com/forums/f4/knowing-2009-brrip-xvid-ac3-vision-831891/
titulky:
http://www.titulky.com/Knowing-134023.htm
wallpapers:
http://wallpapers99.com/Knowing.htm

piatok 26. júna 2009

Piatková Hororová Noc - Graveyard Shift / Nočná smena


STEPHEN KING´S GRAVEYARD SHIFT
USA, 1990, 89 min.
réžia: Ralph S. Singleton
obsadenie:
David Andrews - John Hall
Kelly Wolf - Jane Wisconsky
Stephen Macht - Warwick
Andrew Divoff - Danson
spoločnosť: Graveyard Production, Paramounth Pictures

Deväťdesiate roky Kingovích adaptácií načal film Nočná smena, natočený podľa rovnomernej Kingovej poviedky. Dej sa odohráva v malej textilnej fabrike, niekde na americkom zapadákove. Do tejto fabriky je kvôli práci prijatý John Hall, keďže miestny despotický šéf akurát vytvára tým pracovníkov, ktorí dostanú za úlohu vypratať podzemné miestnosti. Firmu trápia aj hordy krýs, ktoré znepríjemňujú prácu takže je najatý aj (dosť šialený) deratizér. V podzemných útrobach textilky však čaká na upratovaciu partu krysia kráľovná, ktorá ma stále veľký hlad a chuť po krvi.
Prvýkrát som tento hororík videl začiatkom 90tich rokov na jednej z nemeckým satelitných staníc, síce som v tom čase rozumel akurát tak slovíčku scheise, aj napriek tomu bol to pre mňa dosť strašidelný zážitok. Po nejakom čase som film videl znova, možno je to aj tými napozeranými horormi aj odstupom času, ale strach zmizol kdesi do úzadia a prejavila sa aj mierna komediálna stránka filmu. Iste treba to brať ako béčkovú záležitosť, kde je hlavným tromfom krysia kráľovna, ktorá vyzerá skôr ako zmutovaný netopier. Škoda, že s pribúdajúcim záverom filmu sa divák trocha prestáva orientovať v priestore a trošku aj v deji. Piatková hororová noc je teda pred nami a v rámci mesiaca so Stephenom Kingom je posledná, nabudúce to bude nejaká lahôdka z rokov 80tich.
linky nájdete na:
http://dllinks.com/movies/stephen-kings-adaptations-megapack-dvdrip-halloween-special/
titulky:
http://www.titulky.com/Stephen-King-s-Graveyard-Shift-65201.htm

streda 24. júna 2009

Stephen King´s Dreamcatcher / Pavučina snov


STEPHEN KING´S DREAMCATCHER
USA, 2003, 136 min.
réžia: Lawrence Kasdan
obsadenie:
Morgan Freeman - Abraham Curtis
Thomas Jane - Henry
Jason Lee - Beaver
Donnie Walberg - Duddits
spoločnosť: Castle Rock Entertaiment, Village Roadshow Pictures

Štyria priatelia, ktorí sa poznajú už z dectva sa stretávajú na opustenej chate v lese aby si zaspomínali na zašlé roky. Každý z nich totiž momentálne prežíva životnú krízu, okrem toho každý z nich má nejakú zvláštnu schopnosť, ktorú dostali ako dar od svojho priateľa z dectva. Vonku začne zúriť snehová búrka, ale to nieje to najhoršie čo ich na chate stretne. Iná, cudzia forma života, ale aj psychotický vojenský veliteľ Curtis im toto stretnutie dokonale osviežia.
Tento film mal po premiére veľmi rozporuplné reakcie u Kingovích fanúšikov. Ja osobne som sa priklonil na stranu tích, ktorím sa to páčilo. Dobre vystihnutá atmosféra, priateľstvo, ktoré pretrváva až do dospelosti, ale aj zopár nezabudnuteľných scén ako napríklad tá na toalete alebo scéna odohrávajúca sa vo vnútornom svete jedného s hrdinov, ktorý je nútený páliť svoje spomienky. Filmu by som možno vytkol príliš dlhú stopáž a osobne mi tam nesedel ten veliteľ Curtis, aj keď proti Morganovi Freemanovi nič nemám. Takže máme tu ďalšie chvíľami bravúrne, chvíľami trošku možno nudné spracovanie Kinga.
linky nájdete na:
http://dllinks.com/movies/dreamcatcher-2003-dvdrip-xvid-duqa/
titulky:
http://www.titulky.com/Dreamcatcher-111791.htm
wallpaper:
http://www.coolwallpapers.org/movies/dreamcatcher.php

utorok 23. júna 2009

Strašidelne krátke správy 24/2009

PRÍRODA SA POMSTÍ
V najnovšom survival horore s názvom LONG WEEKEND. Párik sa rozhodne riešiť svoje problémy vo vzťahu pobytom na izolovanej pláži. Matka príroda im tento nezabudnuteľný víkend trochu osladí alebo lepšie povedané trochu okorení. Hrajú Jim Caviezel a Claudia Karvan. Réžíruje Jamie Blanks (Storm Warning, Valentine). Film poputuje rovno na dvd a vychádza 4. augusta 2009.


KRAJINA NEMŔTVÍCH
Reč je o veľmi dobre vyzerajúcej zombie komédií ZOMBIELAND v hlavnej úlohe s Woody Harlesonom o skupinke živoriacich ľudí, ktorí sa ešte nestihli nakaziť vírusom a musia bojovať proti zombiekom, ktorí ovládli celú krajinu.


NEVLASTNÝ OTEC SA HNEVÁ
V prerábke hororu z roku 1987 THE STEPFATHER. Michael prichádza domov zo štúdijneho pobytu a zisťuje, že jeho matka má nového priateľa Davida. Ten sa chová ako dokonalý muž, no Michael mu neverí a začne sa šprtať v jeho minulosti. David má zrejme aj temnú stránku.


TERROR SI NAŠIEL DOMOV
Takto zneje slogan k novému Britskému hororu SALVAGE. Tajomná debna, tajomný náklad a niečo veľmi zlé čo sa dostalo na slobodu. Matka bojujúca o záchranu svojej dcéry. Toto sú hlavné myšlienky zaujímavo vyzerajúceho hororu prezentovanom na filmovom festivale v Edinburgu.

Stephen Kings Maximum Overdrive / Vzbura strojov


STEPHEN KING´S MAXIMUM OVERDRIVE
USA, 1986, 97 min.
réžia: Stephen King
obsadenie:
Emilio Estevez - Bill Robinson
Pat Hingle - Hendelshot
Yardley Smith - Connie
spoločnosť: De Laurentis Entertaiment Group

Na základe kozmických vplyvov, jedného dňa zem obalí zelená hmlovina, ktorá má za následok, že všetky stroje prestanú poslúchať a voči svojím stvoriteľom - ľuďom sa správajú ako k svojej koristi. Skupinka rôznorodých Američanov sa ukryje na jednej z benzínových púmp, aby tu odolávala nájazdom kamiónov a iných strojov.
Béčkovosť tohto filmu cítiť už od úvodných minút sprevádzaných hudobným doprovodom od AC/DC. Stephen King pojal svoj režíjny počin tak ako sa na osemdesiate roky patrilo svižne a krvavo. Škoda, že neskôr film stratí na gradácií. Označovať ho za horor by bol hriech a skôr tomuto filmu sedí zaškatuľkovanie typu akčná sci-fi komédia. Akcie si užijeme dosť a počtom rozbitých aut by mohol film konkurovať niekoľkým dielom Kobry 11. Zaujímave je , že King si vybral na režírovanie práve tento film, ktovie možno by mu viac sedela jedna z jeho hororvých adaptácií. Stephen King ohľadom tohto filmu svojho času vyhlásil, že to boli jeho najťažšie zarobené peniaze.
linky nájdete na:
http://flmsdown.net/2007/05/02/maximum_overdrive_dvdrip.html
titulky:
http://www.titulky.com/Maximum-Overdrive-49349.htm

pondelok 22. júna 2009

Stephen Kings Nightmares and Dreamscapes


STEPHEN KINGS NIGHTMARES AND DREAMSCAPES
USA, 2006, 8x60 min.
réžia: Rob Bowman, Mikael Salomon, Mike Robe, Brian Henson, Mark Haber, Sergio Mimica-Gezzan
obsadenie: William Hurt, WilliamH.Macy, Erion Bailey, Ron Livingstone, Claire Forlani, Jermy Sisto, Tom Berenger
spoločnosť: Coote Hayes Production

Adaptácie Stephena Kinga sú často prerábané televíziami a ani v tomto prípade to nieje inak, tentokrát za seriálom stoja tv stanice TNT a napríklad aj Sci-fi channel. Na svedomí majú osem dielny miniseriál založený na Kingovích poviedkach.
epizóda 1
BATTLEGROUND (BOJISKO)
Chladnokrvný nájomný vrah, zabije majiteľa továrne na hračky. Onedlho sa mu do rúk dostane krabička plná plastikových vojačikov, ktorí ožívajú aby pomstili svojho stvoriteľa. Skvelá poviedka, takmer bez jediného slova je založená na boji medzi vrahom (William Hurt) a hordou vojačikov, ktorí využívajú všetky svoje dostupné prostriedky na zlikvidovanie nepriateľa. Skvele som sa bavil a koniec ma fakt dostal.
epizóda 2
CROUCH END
Manželský párik sa vydáva do jednej z Londýnskych štvrtí nazvanej Crouch End, na večeru k manželovmu známemu. Už taxikár, ktorý ich štvrte vezie spomína niečo o tom, že v tejto štvrti miznú ľudia, keďže sa tu stretávajú iné dimenzie. Po chvíľke taxikár mizne a párik sa vydáva, aj vďaka stratenému papieriku s adresou hľadať správny dom pešo. Veľmi zaujímavo natočená stiesnená atmosféra naozaj strašidelne vyzerajúcej Londýnskej štvrte, mrazivý príbeh.
epizóda 3
UMNEY´S LAST CASE (POSLEDNÝ UMNEYHO PRÍPAD)
Clyde Umney (William H. Macy) je súkromne očko, ktoré všetky svoje prípady rieši so šarmom a bravúrnosťou detektíva tridsiatich rokov. Jedného dňa sa v jeho kancelárií objaví človek menom Sam, ktorý sa na neho nápadne podobá. So sebou ma zvláštny kufrík, do ktorého stále niečo ťuká. Detektív Umney sa od Sama dozvedá, že nieje skutočný, ale je iba predmetom Samovej fantázie a že si ho Sam vymyslel ako neohrozeného literárneho hrdinu aby v sebe utíšil žiaľ zo zosnulého syna, ktorý sa utopil. Zaujímavý príbeh, ktorý v sebe kombinuje tridsiate roky s moderným svetom.
epizóda 4
END OF THE WHOLE MESS (Koniec celej patálie)
Príbeh o dvoch bratoch Fornoyovích začína rozprávaním staršieho z nich Howarda na kameru. Rozpráva príbeh o svojom mladšom bratovi Bobbym, ktorý už od útleho veku prejavoval známky geniality, ktorá v dospelom veku prerástla až do otázky, ktorá mu zožierala vnútro, a to, prečo sú ľudia na seba zlý?. Po rôznych výskumoch dospeje k záveru a vynájde liek pre ľudstvo, ktorý ho zbaví zla. Liek má však aj vedľajšie vplyvy, ktoré vedú k opaku. Skvelá myšlienka, skvelý príbeh. Podľa mňa najlepší diel z celej minisérie ozdobený nemohúcnosťou, ktorá sa vrýva do žíl.
epizóda 5
THE ROAD VIRUS HEADS NORTH (Cestný vírus miery na sever)
Richard Kinell (Tom Berenger) cestuje autom späť do svojho bydliska v Maine. Po ceste sa zastaví pri jednom dome, kde sa koná malý výpredaj. Zaujme ho obraz hrozivo vyzerajúceho muža v čiernom aute. Richard si ho kúpi a za krátko je žena, ktorá mu ho predala zavraždená mužom, ktorý prišiel na rovnakom aute aké je namaľované na obraze. Scenéria obrazu sa mení v závislosti lokalít, ktoré na svojej ceste domov Richard prejde, aj keď sa pokúsi obrazu zbaviť, stále sa objaví na zadnom sedadle jeho auta. Je zrejme, že človek vyobrazený na obraze je žívý a je mu v pätách. Pekný mystery príbeh, diel by som zaradil k lepším častiam tejto minisérie.
epizóda 6
FIFTH QUARTER (PIATA ŠTVRTINA)
Táto poviedka sa mi páčila najmenej nejak som si k nej nevedel nájsť cestu, nevravím , že je zlá, no nejako mi do tohto seriálu nesedela. V podstate sa jedno o tak trochu gangsterku v ktorej hlavný hrdina bývalý väzeň Willy, chce po návrate z väzenia žiť slušný a usporiadaný život so svojou manželkou a synom. O manželku sa v čase keď bol Willy za mrežami staral jeho parťák Barney. Ten jeden večer vykrváca v jeho náručí a stačí mu odovzdať časť mapy, ktorá by ho mala doviesť k 1 miliónu dolárov. Willy tak hnaný pomstou chce získať ďalšia časti mapy, ktoré majú v rukách fakt nebezpečný chlapíci.
epizóda 7
AUTOPSY ROOM FOUR (PITEVNÝ SÁL ŠTYRI)
Hlavným hrdinom je Howard, milovník golfu. Pri jednej z poobedňajších partií ho nešťastnou náhodou uštipne had. Prepera sa v nemocnici na pitevnom stole, keďže ho doktori považujú za mŕtveho a on sa nemôže pohnúť ani prehovoriť, je nútený sledovať prípravy na svoju vlastnú pitvu. Všetok tento ruch je komentovaný jeho monológom. Trošku vtipnejšia epizódka a trampotách muža na pitevnom stole môže len pobaviť , ale určite nie vystrašiť.
epizóda 8
KNOW THAY HEVE A HELL OF A BAND (VIETE ŽE TAM MAJÚ PEKELNE DOBRÚ KAPELU)
Manželia Clark a Kelly sú na malom výlete. Clark prehovorí manželku aby šli skratkou cez les a lepšie si vychutnali jazdu autom. Cesta sa však čoraz viac zužuje až nakoniec vedie do slnkom zaplaveného mestečka, kde všetci vyzerajú nejako povedome, ako keby z oka vypadli hviezdam rock and roloveho obdobia. V miestnom bare im servírka podstrčí lístoček aby mesto okamžite opustili. Ľuďom v mestečku tečie z očí krv a podľa všetkého by mali byť už dávno mŕtvi, újsť z mestečka nebude také jednoduché. Veľmi dobrý diel, kde je pekne vykreslené do akých problémov sa môžete dostať keď zablúdite.

linky nájdete na:
http://elf106.blogspot.com/2008/01/nightmares-and-dreamscapes-from-stories.html
k linkám sú pribalené cz alebo sk titulky

nedeľa 21. júna 2009

TV HOROR SERVIS 22.6 - 28.6. 2009

OUTPOST - 2007
FILM+, pondelok 22.6. - 00:40
Partia profi vojakov má za úlohu preskúmať bunker z druhej svetovej, nevediac o tom, že tam ešte stále strašia obete nacistických pokusov. Zaujímavý nápad, ktorý mohol byť prevedený aj lepšie, zopár mrazivých scén a nie veľmi dobré finále.

CARRIE 2: ZÚRIVOSŤ: 1999
MARKÍZA, utorok 23.6. - 00:10
Slabučké pokračovanie úspešnej Kingovky.
UNDERWORLD - 2003
FILMBOX, streda 24.6. - 22:35
INFEKCIA - 2004
FILM+, piatok 26.6. - 22:30
Zaujímavý Japonský psycho horor o problémoch s personálom v jednej nemocnici.
DOG SOLDIERS / PSÍ VOJACI - 2002
MARKÍZA, sobota 27.6. - 01:00
Pri tohto týždňovej slabšej ponuke , sa filmom týždňa stáva práve tento nízkorozpočtove vyzerajúci Britský horor s vlkodlačou tématikou, o vojakoch, ktorí budú mať naozaj krvilačného protivníka. Režíruje Neil Marchall (Pád do tmy/The Descent).

VRESKOT - 1997
FILMBOX, sobota 27.6. - 01:35
THE RELIC/RELIKVIA - 1997
PRIMA, sobota 27.6. - 00:20
Priemerný monster horor o tajomnom kulte prenesenom do jedného Chicagskeho múzea.

piatok 19. júna 2009

Piatková Hororová Noc - Necronomicon


NECRONOMICON: THE BOOK OF DEAD
Veľká Británia/UK, 1993, 96 min.
réžia:
poviedka 1. - Christopher Gans
poviedka 2. - Shusuke Kaneko
poviedka 3. - Bryan Yuzna
obsadenie: Jeffrey Combs, Tonu Azito, Denis D. Lewis
spoločnosť: Davis Films

Na dnešnú piatkovú hororovú noc som vybral poviedkový film podľa jedného zo zakladateľov hororu H.P.Lovercrafta. Film sa skladá z troch samostatných príbehov a začína sa hľadaním bájnej knihy mŕtvych Necronomiconu, samotným Lovercraftom, v podani Jeffreyho Combsa (Re-animator), ten potom z knihy prepisuje jednotlivé príbehy
Prvý má názov THE DRAWNED a je o mužovi, ktorý použije mágiu na oživenie svojej milovanej osoby, to sa mu však stane osudným. Celkom príjemne pochmúrna poviedka zo zaujímavým monštrom. Režíruje Christopher Gans (Silent Hill). Druhý príbeh sa volá THE COLD a je o oživovaní mŕtvych a z celej trojice je asi najslabším prvkom, na starosti ho má japonec Shusuke Kaneko (Death Note). Trojku má príbeh WHISPERS režírovaný Brianom Yuznom z celej trojice asi najskúsenejším hororovým režisérom a jeho časť je podľa mňa najlepšia, keď sa policajtka pri naháňaní zločinca dostane do tajomných útrob organického domu. Celkovo je film príjemným spoločníkom na noc plnú hrôzy.
linky nájdete na:
http://www.katzforums.com/showthread.php?p=436652
titulky:
http://www.titulky.com/index.php?Fulltext=Necronomicon&FindUser=
nepamätám si, ktoré sedia na tú verziu, musíte vyskúšať.

štvrtok 18. júna 2009

Stephen Kings SleepwalkersSTEPHEN KINGS SLEEPWALKERS
USA, 1992, 91 min.
réžie: Mick Garris
obsadenie:
Brian Krause - Charles Brady
Mädchen Amick - Tanya Robertson
Alice Krige - Mary Brady
spoločnosť: Columbia Pictures, Ion Pictures

Do malého Amerického mestečka sa prisťahuje mladík Charles a jeho matka Mary. Pre obyvateľov sú najprv považovaní za pohodových ľudí, hlavne Charles zbiera u mladého ženského obyvateľstva pohľady a ovácie. Charles a Mary však niesu ľudia, ale novodobí upíri, ktorí sa živia životnou energiou mladých dievčat. Jednou z nich je aj Tanya, ktorú si Charles vyberie ako svoju novú obeť.
Trošku neobviklý upírsky film, ktorý má všetky atribúty béčkového hororu, obsahuje trocha nudy , trocha zábavy, skvelú scénu s kukuricou, podľa ktorej si na tento film spomeniete ešte po rokoch, trochu toho strachu a krvi a atmosféry Amerického zapadákova, no a nakoniec cameo Stephena Kinga, ktorý si strihol roličku hrobára. V prípade Kingovích adaptácia zaraďujem do priemeru.
linky nájdete na:
http://kings-movies.blogspot.com/2008/03/1992-stephen-kings-sleepwalkers.html
titulky:
http://www.titulky.com/Stephen-King-s-Sleepwalkers-65200.htm

streda 17. júna 2009

Clive Barker´s - E-books

Clive Barker je označovaný fanúšikmi ale aj odborníkmi ako pokračovateľ Stephena Kinga. Jeho tvorba sa mu však už v mnohom vyrovnala, možno nie v počte napísaných kníh, ale hlavne v originalite a inej dimenzii strachu, ktorá sa dá nájsť na stránkach jeho kníh. Na nížšie uvedenej linke je zopár prevratných Barkerových diel včetne dnes už kultových Kníh krvi ( Book of Blood 1 - 3), s ktorých vznikli také hororové perly ako Hellraiser alebo Midnight Meat Train.
E-books sú v Českom jazyku, pripájam zoznam kníh:
Prvá kniha krvi - Druhá kniha krvi - Tretia kniha krvi - Everville - Imagica 1 - Imagica 2 - Nočná rasa - Veľké zatratenie - Veľké tajné show.
odkaz:
http://www.edisk.sk/stahni/08986/Barker_Clive.zip_5.59MB.html
Prajem hrôzostrašné čítanie :)

Clive Barker´s Book of Blood


CLIVE BARKER´S BOOK OF BLOOD
Veľká Británia, 2008, 99 min.
réžia: John Harrison
obsadenie:
Jonas Armstrong - Simon McNeal
Sophie Ward - Mary
Paul Blair - Reg Fuller
spoločnosť: Matador Pictures

Ako malé intermezzo medzi Kingovými adaptáciami som vybral najnovšie zfilmované dielo od ďalšieho novodobého kráľa hororu Clive Barkera. Book of Blood pochádza z rovnomernej knihy, kde okrem iných vyšiel aj napríklad Midnight Meat Train.
Príbeh sa točí okolo študenta Simona, ktorého si všimne profesorka paranormálnych javov. Simon mal v detstve dar jasnovidectva a profesorka chce tento jeho dar využiť na skúmanie tajomstvom a úmrtiami zahalenej podkrovnej izby v istom starom dome. Mladý študent jej ponuku príjma a zisťuje , že cez noc zo šatníka vychádzajú tajomné sily, duchovia , ktorí mu začnú na telo vrývať všelijaké znaky a písma.Profesorka Mary je týmto úkazom fascinovaná natoľko, že sa Simon stáva doslova jej otrokom.
Po vzhliadnutí traileru na tento film , niekedy zhruba pred tromi mesiacmi, som bol trošku v rozpakoch ako toto, jedno z najslávnejších Barkerových diel pretransformovali do filmu a bol som pripravený na sklamanie. To sa našťastie nekonalo a dostal som Barkera takého ako ho mám rad trochu zvrhlého, trochu šokujúceho , ale hlavne strašidelného a nápaditého. Režisérovi John Harrisonovi (okrem iného spolupracoval na niekoľkých dieloch Tales From The Crypt) sa podarilo navodiť hrôzostrašnú atmosféru starého domu, ako aj stupňovanie fanatizmu hlavnej predstaviteľky k mladému študentovi a jeho daru. Priznávam, že knižnú predlohu som nečítal, takže to nemôžem porovnať, ako film sa mi Book of Blood páčil a hororovým zanietencom ho môžem len doporučiť.
linky nájdete na:
http://katz.cd/download/3371279/Movie/Clive-Barkers-Book-of-Blood-2008/
titulky:
http://www.titulky.com/Book-of-Blood-133191.htm

utorok 16. júna 2009

Strašidelne krátke správy 23/2009

KOREJSKÁ SVIŇA
Nie, nie nemám žiadne predsudky a ani nikomu nechcem nadávať, ale takto nejako možno stručne charakterizovať nový Korejský monster horor nazvaný CHAW. Kde obyvateľov miestnej usadlosti bude terorizovať pekne nenažraná divá sviňa.


FILMÁRI V PROBLÉMOCH
Ďalšou novinkou je horor SURVIVING EVIL, o skupinke šiestich filmárov, ktorí natáčajú na jednom z Filipínskych ostrovov, ktorý ako sa neskôr ukáže nieje až taký opustený. Prežilo na ňom niečo čo má chuť na krv. Vyzerá to podobne ako nedávna novinka TRIBE, ale pevne verím, že tento ostrovný horor sa vydaríl lepšie.


LUPIČI TIEL
O nich je zaujímavo vyzerajúci film I SELL THE DEAD a práve dvaja lupiči tiel Arthur a Willie vykradnú hrobku, ktorá radšej mala ostať na pokoji. Podľa traileru je zrejme , že sa do hororu primieša aj trocha komédie. V jednej z hlavných úloh uvidíme Rona Perlmana, dúfam, že si po nemasnej neslanej The Devils Tomb spraví reputáciu. Premiéra je 14. augusta.


ŠVIHNUTÝ REŽISÉR
Opäť sú to filmári, ktorí budú bojovať o svoj život. Natáčanie v starom dome sa pre nich stane osudné, keď ich režisér objaví v pivničných priestoroch zbierku filmov, ktoré jeho režisérske vízie ovplyvnia až na toľko, že..... veď si pozrite trailer. Film má názov SKELETON CREW.

pondelok 15. júna 2009

Stephen Kings IT / TO


STEPHEN KINGS IT
USA, 1990, 192 min.
réžia: Tommy Lee Wallace
obsadenie:
Richard Masur, Anette O Toole, Tim Reid, John Ritter, Richard Thomas, Tim Curry
spoločnosť: Warner Bros Televison, Lorimar Television, Green/Epstein Production

Do 90tich rokov vstúpili Kingové filmové adaptácie rozsiahlym televíznym filmom nazvaným IT. Veľkosť knihy by kľudne stačila aj na televízny seriál. Režisér Tommy Lee Wallace sa to pokúsil vtesnať do televíznej minisérie.
V Americkom mestečku Derry straší miestnych obyvateľom a hlavne deti prízrak zvaný Pennywise. Zlo preoblečené v kostýme klauna si brúsi zuby na najmenších obyvateľov mestečka. Sedem detí sa rozhodne s týmto zlom skoncovať, spája ich spoločná mora a hrôzostrašné vidiny, ktoré dospelí nedokážu vidieť. Pennywisa na istý čas zničia a prisahajú, že keď sa vráti, budú pripravený znovu čeliť nástrahám zla. Prejde 30 rokov a mestečko má rovnaké problémy. Stará partia sa znovu schádza aby bojovala proti všemocnému zlu, ale vracajú sa aj ich staré nočné mory.
Televízna výprava a aj produkcia sa tomuto filmu nedajú uprieť a povedzme to na rovinu, že ani efekty nepatria do nejakej zlatej vytríny. Film má však niečo iné z čoho môže ťažiť. Na jednej strane je to prepracovaný príbeh a kopa dobrých Kingových nápadov, ktoré sú šikovne prevedené do filmovej podoby. Na strane druhej zaujímavé herecké výkony hlavne detských predstaviteľov. Aj napriek svoje hroznej dĺžke sa vo filme stále niečo deje, aj keď priznávam , že som ho pozeral na dva krát, tak ako to uvádzali aj rôzne TV stanice, na jeden krát je to až príliš rozťahané, no vzhľadom na objem jednak knihy tak aj jednotlivých dejových línií sa niet čo čudovať. V kuloároch sa už pošuškáva o remaku tohto hororu, som zvedavý ako tvorcovia vtesnajú tento rozsiahli román do jedného celovečerného kinofilmu. Ešte jedna poznámočka ku klaunovi, ktorý je naozaj diabolský a je asi najkrajšou postavičkou v celom filme, ktorú slušne zahral Tim Curry. Taže na klaunov s balónikmi radšej pozor.
linky nájdete na:
http://www.warcenter.cz/viewtopic.php?t=98350&sid=4ca27378d86ec3f1efb7175a9ecb6d10
film je v CZ dubingu
wallpaper:
http://www.stephenkingshop.com/images/wallpaper/1024x768/it01.jpg

nedeľa 14. júna 2009

TV HOROR SERVIS 15.6. - 21.6.2009

DAGON - 2001
TV JOJ, pondelok 15.6. - 00:30
Prekliate mesto, ktoré bolo kedysi vyhľadávaným letoviskom, je teraz mestom mŕtvych, preplnené morskými príšerami, mesto ktoré ovláda dávny, temný kult. Priemerný horor od tvorcov Re-animatora, Stuarta Gordona a Bryana Yuznu, z pera klasika H.P. Lovercrafta.

OBRAZ DORIANA GRAYA - 2004
FILM+, streda 17.6. - 21:30
KONKURZ - 2007
FILM+ , streda 17.6. - 23.00
MRAZIVÁ TMA - 2005
FILMBOX, piatok 19.6. - 22:20
DRACULA
STV 1, piatok 19.6. - 22.15
Televízne spracovanie slávneho upírskeho románu. Radšej odporúčam verziu od Coppolu z roku 1992.
PIATOK 13 / FRIDAY 13TH - 1980
PRIMA, sobota 20.6. - 00:30
Klasicky slasher horor, veľmi predstavovať netreba, určite je to lepšia verzia, než ta nová, ktorá momentálne okupuje kiná a dvd požičovne. Prima opäť získava titul film týždňa. Pre hororového fajnšmekra povinnosť.
VAN HELSING - 2004
TV JOJ , nedeľa 21.6. - 20:00
Viem , že to nieje horor ale je tam toľko milých strašidiel upírov , vlkodlakov a Frankensteinov, že som to tu jednoducho musel dať. Popcornová jazda vzdáva hold klasickým filmovým monštrám. Dobrú chuť.
CARRIE - 1976
MARKÍZA , nedeľa 21.6. - 00.40
Prvý sfilomovaný román Stephena Kinga o dozrievajúcom dievčati, ktorá je terorizovaná nábožensky zfanatizovanou matkou a objavuje v sebe telekinetické schopnosti. Film mal v dobe svojho vzniku 2 nominácie na Oscara, jednu z nich aj herečka, ktorá stvárnila Carrie Sissi Spacek.

MOSCOW ZERO - 2006
TV JOJ, nedeľa 21.6. - 02.00
Nie príliš dobre hodnotený mysteriózny horor z podsvetia Moskovského metra.
VRESKOT - 1997
FILMBOX, nedeľa 21. 6 - 00.25

Stephen Kings - Silver Bullet


STEPHEN KINGS SILVER BULLET
USA, 1985, 95 min.
réžia: Daniel Attias
obsadenie:
Gary Busey - Strýko Red
Everett McGill - Reverend Lowe
Corey Haim - Marty Coslaw
spoločnosť: Dino Di Laurentis Company, Famous Films

Silver Bullet je natočený podľa Kingovej novely Obdobie vlkodlaka. V malom mestečku sa postupne začínajú objavovať desivé vraždy. Vrah sa neštíti ani zabitia maloletého chlapca. Šerif je bezmocný a obyvatelia by najradšej vzali spravodlivosť do vlastných rúk. Chlapec Marty a postupne aj jeho sestra začínajú veriť, že za vraždami nieje človek , ale vlkodlak. Okolie neveriacky krúti hlavami a tak sa o vlkodlaka musia postarať Marty a jeho sestra s pomocou ich strýka.
Tento film by sa dal špecifikovať aj ako krvavá rozprávka, na ktorú by maloleté deti radšej nemali pozerať. Aj keď masky niesu najväčšou devízou filmu, nejakým premien na vlkodlaka sa dočkáme a neobíde nás ani zopár krvavých scén. Strašidelné príbehy z malomesta sú ďalším Kingovím trademakerom rovnako ako aj detský hrdinovia, ktorí musia čeliť rôznym hrôzostrašným výzvam. Osobne som od tohto filmu čakal troška viac, hlavne viac vlkodlakov a viac krvi.
linky nájdete na:
http://hotfilms.org/movies/silver-bullet-dvdrip-1985-a-169867.html
titulky:
http://www.titulky.com/Silver-Bullet-45552.htm
wallpaper:
http://www.stephenkingshop.com/images/wallpaper/1024x768/silverbullet01.jpg

piatok 12. júna 2009

Piatková Hororová Noc - Creepshow 2


STEPHEN KINGS CREEPSHOW 2
USA, 1987, 92 min.
réžia: Michael Gornick

obsadenie: Tom Savini, George Kennedy, Holt McLanny, Don Harvey
spoločnosť: Laurent Entertaiment Inc, New World Pictures

Stephen King a George Romero spojili svoje sily znovu aby priniesli na svetlo sveta trochu temnoty a strachu v druhom poviedkovom filme Creepshow 2. Tentokrát trošku ubudlo z množstva poviedok, keďže sú iba tri a trošku aj z kvality, no aj napriek tomu na daždivý piatkový večer je to veľmi vhodná záležitosť.
"STARÝ NÁČELNÍK DREVENÁ HLAVA"
Majiteľ obchodu sa z láskou stará o drevenú indiánsku sochu starého náčelníka. Jedného dňa obchod prepadnú chuligáni a dochádza k nešťastiu. Drevená socha ožíva aby pomstila majiteľov obchodu.
"MOSTÍK"
Partia mladých ľudí na výlete dostane chuť na kúpanie v neďalekom jazere. Nasadnú na vor, ktorým priplávajú do prostred jazera. Dostať sa nazad na breh, bude ale veľmi ťažké, keďže im v to bude brániť záhadná čierna hmota.
"STOPÁR"
Žena sa ponáhľa od milenca a vďaka nepozornosti zrazí stopára. Keďže nechce mať opletačky, z miesta činu újde. Zdanlivo mŕtvy stopár však nedá žene pokoj až kým ho nezvezie. Stephen King si tu zahral úlohu šoféra kamiónu.
http://rapidshare.com/files/99705355/1987_Stephen_Kings__Creepshow_2.part1.rar
http://rapidshare.com/files/99705748/1987_Stephen_Kings__Creepshow_2.part2.rar
http://rapidshare.com/files/99706223/1987_Stephen_Kings__Creepshow_2.part3.rar
http://rapidshare.com/files/99707177/1987_Stephen_Kings__Creepshow_2.part4.rar
http://rapidshare.com/files/99707644/1987_Stephen_Kings__Creepshow_2.part5.rar
http://rapidshare.com/files/99708974/1987_Stephen_Kings__Creepshow_2.part6.rar
http://rapidshare.com/files/99709524/1987_Stephen_Kings__Creepshow_2.part7.rar
http://rapidshare.com/files/99709682/1987_Stephen_Kings__Creepshow_2.part8.rar
titulky:
http://www.titulky.com/Creepshow-2-115102.htm

streda 10. júna 2009

Stephen Kings Shining / Žiarenie


STEPHEN KINGS THE SHINING
USA, 1980, 119 min.
réžia: Stanley Kubrick
obsadenie:
Jack "Diabolský" Nicholson - Jack Torrance
Shelley Duvall - Wendy Torrance
Danny Lloyd - Danny Torrance
spoločnosť: Hawk Films, Warner Bros Pictures, Peregrine, Producers Circle

Začiatok 80tich rokov, mimochodom pre zfilmované Kingové romány či poviedky veľmi plodné obdobie, začal génius medzi režisérmi Stanley Kubrick. Jeho Žiarenie sa považuje za kultový film a spracovanie jedno z najlepších (ak nie najlepšie) podľa Kingovej literárnej predlohy.
Jack Torrance potrebuje mať kľud pri písaní svojej novej knihy (spisovateľ ako hlavná postava vystupuje v Kingových dielach veľmi často) a tak príjme úlohu správcu v rozsiahlom horskom hoteli. Manažér mu ešte stihne pred odchodom porozprávať tragickú historku o jeho predchodcovi, ktorý sa v hoteli zbláznil a vďaka tomu zabil celú svoju rodinu. Rodina Torranceových teda ostáva v hotelovom komplexe úplne sama a počiatočné užívanie si samoty sa premieňa na psychologický rozpad osobnosti Jacka Torranca, na ktorého doľahne flustrácia z okolitého ticha a veľkých, prázdnych chodieb, zjednodušene mu poriadne hrabne a jeho rodine ide o život.
Film je dokonalým opisom a aj zdokumentovaním ako sa z normálneho človeka stáva blázon na základe vedľajších vplyvov. Jednoduchá Kubricková réžia zapadá do deja ako najdokonalejšia puzzle a je podporovaná skvelými hereckými výkonmi, ktorým bezkonkurenčne kraľuje Jack Nicholson aj keď si pôvodne Stephen King želal aby Kubrick do filmu obsadil niekoho kto vyzerá viac serióznejšie, keďže vraj Nicholson už na začiatku vyzeral dosť pomiatnuto.. Toto považujem za výkladnú skriňu Kingových filmových prepisov. Film sa doteraz umiestňuje v top rebríčkoch najlepších hororov všetkých čias.
linky nájdete na:
http://www.albweb.net/showthread.php?t=101326
titulky:
http://www.titulky.com/The-Shining-124122.htm

Stephen Kings E - Books

Aby sa nezabudlo na to, že Stephen King je predovšetkým spisovateľ, na nižšie uvedej linke si môžete stiahnuť celkom 53 Kingoviek v CZ a SK jazyku. Pripájam zoznam:
Štyri po polnoci 1,2, - Beznádej - Carrie - Čierny dom - Štyri ročné obdobia - Cujo - Dlhý pochod - Dolores Claibornová - Dračie oči - Geraldova hra - Hodina strachu - Dievčatko, ktoré malo rado Toma Gordona - Christina - Kliadba - Jazda na strele - Misery - Mech kostí - Mŕtva zóna - Mŕtvy sa niekedy vracajú - Nadaný žiak - Nespavosť - Nezbytné veci - Noc tigra - Nočné mory a snové vyjavi 1, 2 - Nočná smena - Obdobie vlkodlaka - Obraz smrtky - Odvikacia a.s. - Žiarenie - Pavučina snov - Plážový svet - Podpaľačka - Poviedky - Prekliatie Salemu - Cintoín domácich zvierat - Bežiaci muž - Sestričky z Elurie - Srdce v Atlantíde - Zrovnané zo zemou - Strážci zákona - Svedectvo - Talizman - Temná polovica - Temná veža 1,2,3,4,5,6,7, - To - Tommyknokeri - Vrah - Všetko je definitívne - Zelená míľa - Podpaľačka.
linka na e-books:
http://warezak.cz/viewtopic.php?f=132&t=10640&p=19650

Stephen Kings Thinner


STEPHEN KINGS THINNER
USA, 1996, 92 min.
réžia: Tom Holland
obsadenie:
Rober John Burke - Billy Haleck
Joe Mantegna - Ritchie Ginelli
Lucinda Jenney - Hiedi Haleck
spoločnosť: Paramounth Pictures

Režisér Tom Holland tvorca napríklad bábiky Chuckyho, natočil v 90tich rokoch menej známi príbeh od Richarda Bachmana, čo je vlastne pseuodonym Stephena Kinga. Príbeh o Billym Haleckovi, ktorý pracuje ako advokát a jedného dňa zrazí vďaka svojej nepozornosti cigánku. Na základe vplyvných vzťahov v meste nieje nijako potrestaný, no potrestá ho starý cigán, ktorý na neho uvrhne kliatbu. Doteraz obézny Billy zrazu začne rapidne strácať váhu. Najprv si myslí, že za následok to môže mať nejaká choroba, postupne však začne veriť onej kliatbe a rozhodne sa starého cigána vyhľadať.
Miestami ozaj mrazivý horor zo zaujímavým nápadom, ktorý môže vymyslieť len King, ten si vo filme strihol maličkú úlohu Dr. Bangora. Jednoducho natočený, televízne vyzerajúci film, na ktorý sa dobre pozerá.
linky nájdete na:
http://rapidsharepeliculas.blogspot.com/2009/02/thinner-1996.html
titulky:
http://www.titulky.com/Thinner-97259.htm
wallpaper:
http://www.stephenkingshop.com/images/wallpaper/1024x768/thinner02.jpg

Strašidelne krátke správy 22/2009

KLUB ŠIALENÝCH ŽIEN
Alebo ďalšia veľmi dobre vyzerajúca Britská zombie komédia nazvaná DOGHOUSE. Partia slobodných mužov sa ocitne v mestečku plnom šialených žien, ktoré sa vďaka vypustenému toxínu premenili na krvilačné beštie. Film má na svedomí Jake West, zodpovedný za nepodareného Démona pomsty a za podarených Evil Aliens.

NENÁVISŤ POKRAČUJE
Tentokrát sa jej chopili jej pôvodný stvoritelia Japonci a vypustili do temných hororových vôd pokračovanie nazvané JU-ON: KUROI SHOUJO. Príbeh sa točí okolo zdravotnej sestry Yuko, ktorá sa stará o pacientku Fukie. Tá ma v tele cystu, ktorá sa stvorila na základe nenarodeného dieťaťa. V okolí dochádza k útokom zlého ducha a tak musí Yuko nájsť pomoc.


MADE IN CZECH REPUBLIC
Tohto roku som už avízoval Český horor T.M.A. , ktorý natáča Juraj Herz (tvorca Upíra z Feratu) a vonku sa dostal už prvý teaser trailer. Podľa traileru je viditeľné, že Herz ma napozeraného Daria Argenta. Som zvedavý na samotný film.

PREČ S MIMOZEMŠŤANMI
Za filmom DISTRICT 9 stojí Peter Jackson, ktorý dohliada na mladíka Neila Blomkampa. Ten ma na starosti príbeh mimozemšťanov, ktorí začínajú byť na našej planéte utláčaní a tak svetu hrozí vzbura a mimozemský konflikt. Film bude robený dokumentárnym štýlom a už prvé upútavky nasvedčujú, že pôjde o veľmi originálne dielko.